A 2011. évi CXC. Nkt. rendelkezései értelmében a gyermek abban az évben, amelyben augusztus 31-ig a harmadik életévét betölti, az óvodai nevelési év első napjától, vagyis szeptember 1-től kezdődően napi négy órát óvodai nevelésben köteles részt venni. 
Az óvodai nevelés a gyermekek neveléséhez szükséges, a teljes óvodai életet magába foglaló játékos foglalkozások keretében folyik. Az óvodai nevelés a gyermek hároméves korában kezdődik, és addig az időpontig tart, ameddig a gyermek a tankötelezettség teljesítését meg nem kezdi (Nkt.8.§.).

A 2020/2021-es nevelési évre azokat a gyerekeket kötelező beíratni, akik 2020. augusztus 31-ig napjáig betöltik a 3. életévüket.

Az óvodai jelentkezéshez az alábbi okmányok bemutatása szükséges:

 • a gyermek születési anyakönyvi kivonata,
 • a személyi azonosítót is tartalmazó lakcímkártya,
 • TAJ kártya,
 • a szülő személyazonosító okmánya és lakcím kártyája.
 • Szakértői Vélemény, amennyiben a gyermek Különleges bánásmódot igényel (Sajátos nevelési igényű, Beilleszkedési, magatartási és tanulási nehézséggel küzd)
 • tartós betegség esetén orvosi szakvélemény.

Az idei évben augusztus 26-án, szerdán 10.00-11. 30 óra között a szülők betekinthetnek óvodánk életébe. Egy kis beszélgetés, nézelődés nem zavarja meg óvodánk életét. Az adatok egyeztetéséhez kérem, hozza magával a szükséges okmányokat is!

Várjuk szeretettel gyermekével együtt!

Farkas Mária
óvodavezető
+3670/3383257


Ágynemű, törölköző, ovis zsák…. Mi kell az oviba?
 • óvodai zsák és vállfa (a vállfa fából legyen, mert az nem olyan könnyen törik) A zsákba kerüljön váltóruha, mindenből kettő, évszaknak megfelelően: nadrág, póló, pulcsi, zokni, alsónemű, és 2 nejlonzacskó, amibe a levetett, koszos ruha kerül.
 • 2 db kis méretű törölköző, hogyha elfelejti hétfőn hozni, legyen egy póttörölköző (jól láthatóan, jellel ellátva)
 • a bokát jól tartó váltócipő, ami egyben a tornacipője is lesz (a papucs balesetveszélyes, emiatt sem a teremben, sem az udvaron nem jó.) Praktikus a szandál, ami jól szellőzik.
 • fogkefe
 • 2 csomag 100 db-os illatmentes papír zsebkendő
 • tornazsákban tornafelszerelés: egy rövidnadrág, rövid ujjú póló – színét nem határozzuk meg. Külön tornacipő nem kell, amennyiben a gyermek benti cipője megfelel erre a célra. (Beszerzése: nagyok szept.15-ig, középsősök okt.1-ig, kicsik nov.1-ig) Tisztántartásáról a szülő gondoskodik.
 • 2 doboz gyerekfogkrém,
 • 1 csomag éttermi szalvéta
 • 1 darab rajzmappa, amibe a gyerekek munkáját gyűjtjük, év végén haza adjuk.
 • kézzel, vagy géppel írt szülői nyilatkozat arról, hogy gyermeke egészséges, családjában nem szenved senki fertőző betegségben.

Nagy segítség, ha minden ruhadarabra – a cipőkre is – és a fogkefére rá van rajzolva a gyermek jele. Erre a célra egy alkoholos filc vagy textilfilc is tökéletesen megfelel. Legtöbbször nem is azért kerül sor átöltözésre, mert a gyerek bepisil, hanem azért, mert étkezéskor valaki megrántja a terítőt, amikor például orrot fújni megy, és ráborul a folyadék.

Gyakran előfordul, hogy hiába veszünk ki a zsákból egy tiszta pólót, a kicsik sírva állítják: ez nem az övék. Ha ilyenkor meg tudom mutatni a címkéjében a jelét, hogy „Nézd csak, itt a jeled, anya rajzolta!”- az legtöbbször meg is oldja a problémát.

Az ovis zsák tartalmát érdemes rendszeresen átnézni, a hazakerült, illetve kinőtt ruhákat pótolni. Az ovis zsákba csak a váltóruhák kerüljenek, az aznapi pulóvert, sapkát stb. tegyük az öltözőszekrény polcára, hogy ne keveredjenek.

Egész napos óvoda esetén szükséges:

 • gyermek méretű ágynemű egy táskában (jellel ellátva!), amiben 2 hetente haza adjuk az ágyneműt,
 • kényelmes pizsama,
 • lehetőleg kisméretű, puha anyagból készült, tiszta alvóka. Tudjuk, hogy ez nagy kincs, nehezen válnak meg tőle, de időnként az alvókát is meg kell füröszteni.

Kellemes készülődést kívánok!

Kategória: Óvoda

Holler Box